سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

Neurocognitivetherapy

احتمالا نام "پردازش دیداری-فضایی" را نشنیده اید اما قطعا از آن استفاده کرده اید. این کار به شما کمک می کند تا کارهایی مانند پیدا کردن آدرس جدید را انجام بدهید. قبل از اینکه فرزند شما کارهایی از این قبیل را انجام دهد مهارت های پردازش تصویری-فضایی به عملکردش در کلاس و در بازی کمک می کند.

پردازش تصویری-فضایی توانایی تعیین مکانهایی است که اشیاء در فضا هستند. که شامل قسمت های بدن شما هم می شود. همچنین شامل داشتن توانایی برای بیان چگونگی اشیاء دور ازشما و چگونگی آن ها از همدیگر است.نکات مهم:

  ما از پردازش تصویری-فضایی در کارهای گوناگونی استفاده می کنیم.  اگر فرزند شما با پردازش تصویری-فضایی مشکل داشته باشد، می تواند بر عملکرد او در خواندن و ریاضی تاثیر بگذارد.  شما می توانید با متخصص در مورد فرزند خود برای پیدا کردن راه های تقویت و درمان مشورت کنید.


پس از سکته مغزی، مغز شما ممکن است نیاز به یادگیری مجدد برخی از مهارت های قدیمی داشته باشد. که به شرایط شما بستگی دارد. با این حال، ماده خاکستری مغز شما توانایی شگفت انگیزی برای تعمیر و بازسازی خود دارد.

یک برنامه توانبخشی سکته مغزی می تواند به شما کمک کند کار را انجام دهید. ممکن است اثر سکته مغزی شما به طور کامل رفع نشود، اما این  برنامه می تواند به شما کمک کند تا استقلال خود را دوباره به دست آورید و برخی از عملکردهایی را که از دست داده اید، بازیابی کنید.

بازسازی عملکرد شما به زودی 24 ساعت پس از سکته مغزی شروع می شود. به محض این که وضعیت شما پایدار شود، تمرینات ساده را شروع خواهید کرد تا به شما کمک بشود که دوباره کشف کنید که چگونه در رختخواب بخوابید، به حمام بروید، حمام کنید، لباس بپوشید، و خودتان  غذا بخورید.

این روند برای همه متفاوت است، زیرا سکته می تواند بر قسمت های مختلف مغز تأثیر بگذارد. مهم نیست که چگونه توانایی های شما تغییر کرده است، کلید پیشرفت شما در این است که تمرین را ادامه دهید.


ما در عصر پیشرفت های علمی  از جمله علوم اعصاب زندگی می کنیم، اما معماری کاربردی مغز هنوز  به صورت معما است. دانشمندان معمولا کارکردهای شناختی مغز را در سطح جهانی به عنوان مثال به عنوان توانایی فکر کردن و هدایت رفتار توصیف می کنند. این کارکردها شامل: گفتار، توانایی تغییر بین  تکالیف، سازماندهی رفتار (کارکردهای اجرایی)، حافظه، توجه و توانایی استفاده از نمادها و ابزارها است.

آنچه که مطمئنا شناخته شده این است که هنگامی که یک ضربه سکته مغزی  به دلیل خونریزی بخشی از مغز  اتفاق می افتد. مهمترین مسئله  چیزی است که بعد از آن اتفاق می افتد. از دست دادن عملکرد ناشی از مرگ عضلانی در یک ناحیه  در صورتی که مجددا از سلول های عصبی دیگر استفاده شود
می تواند توسط یک موقعیت دیگر جبران شود، سپس کارکرد از دست رفته می تواند تا حدی بازیابی شود، یا به طور متناوب، توسط استراتژی های شدید جبران شود.

میزان تاخیری که در بازیابی عملکرد پس از سکته مغزی به طور خودبه خودی و یا به وسیله  توانبخشی فردی  وجود دارد هنوز نامشخص است و به نظر می رسد از فرد به فرد متفاوت است.


اختلال شناختی بعد از سکته مغزی بسیار شایع است. انواع مختلف اختلالات شناختی مانند فراموشی، سردرگمی و یا عدم تمرکز وجود دارد که می تواند ایمنی، بهره وری، استقلال و روابط شخصی را تحت تاثیر قرار دهد.

توانبخشی شناختی توسط  درمانگران برای بهبود عملکرد شناختی رشد یافته است. این درمان همچنین با هدف کمک به افراد مبتلا به اختلال شناختی در مقابله با تأثیرات آن بر زندگی آنها است. با کمک توانبخشی شناختی، بسیاری از مردم می توانند پس از  سکته مغزی، یک زندگی رضایت بخش داشته باشند.