سفارش تبلیغ
صبا ویژن

Neurocognitivetherapy

در این وبلاگ مطالب ترجمه ای قرار داده می شود. و در صورتی که نویسنده مطلبی، شخص بنده باشم در انتهای مطلب نام خود را خواهم نوشت. در غیر این صورت مطلب نوشته شده ترجمه ای است که می توانید از محتوای آن استفاده کنید.امید که مفید باشد.با احترام
نظر

چگونه حافظه فرزندتان را آزمایش کنید؟


تست 1

یک آزمون ساده که می توانید در کودکان 4 تا 7 ساله استفاده کنید، قرار دادن فنجان های مختلف رنگی، مداد و پاک کن روی میز است (از ابزار دیگری هم با توجه به امکاناتتان می توانید استفاده کنید) به فرزندتون دستولعمل زیر را

" مداد قرمز را انتخاب کنند ، سپس پاک کن آبی را بردارند ، و آنها را در فنجان  قرمز بگذارند." و  و همچنین دستورالعمل های مشابه دیگر رو آموزش بدید.

سپس  ازفرزندتان  بخواهید که این دستورات را اجرا کند اگر کودک قادر به پیروی از اکثر دستورالعمل ها باشد، عالی است! بیش از دو اشتباه می تواند برخی مسائل را نشان دهد و باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. البته، هنوز به نتیجه نرسیده ایم.شاید کودک شما از چیزی خسته یا ناراحت باشند برای همین در شرایط مناسبتر  تمرین را چند بار تکرار کنید و این موضوع رو طوری انجام بدهید که به شادی آنها لطمه ای وارد نشود.

تست2

 یک سری عدد شامل سه شماره را در فاصله زمانی یک ثانیه ای به کودک خود بگویید.

به عنوان مثال: "نه، چهار، دو." سپس از فرزند خود بخواهید که آنها را تکرار کند. او موفق بود؟ عالی! حالا با چهار شماره امتحان کنید به عنوان مثال: "چهار، سه، هفت، یک." باز هم از فرزندتان بخواهید که آنها را تکرار کنید.

این کار را تا زمانی که نتواند الگو را تکرار کند ادامه دهید. و به این ترتیب شما به ظرفیت حافظه  عددی کودک خود  پی خواهید برد.چهار وحافظه را بررسی کنید. به یاد داشته باشید زمانی که فرزند شما قادر به تکرار توالی نیست، آزمایش را متوقف کنید چون شما نمی خواهید او را مجبور کنید.