سفارش تبلیغ
صبا ویژن

Neurocognitivetherapy

در این وبلاگ مطالب ترجمه ای قرار داده می شود. و در صورتی که نویسنده مطلبی، شخص بنده باشم در انتهای مطلب نام خود را خواهم نوشت. در غیر این صورت مطلب نوشته شده ترجمه ای است که می توانید از محتوای آن استفاده کنید.امید که مفید باشد.با احترام

 اضطراب در کودکان بخش عادی زندگی است، همانطور که در بزرگسالان است. هنگامی که یک کودک از چیزی می ترسد، به عنوان مثال  فیلم ترسناک می بیند، ممکن است برای خوابیدن مشکل داشته باشد. با این حال، هنگامی که مضطرب می شود و این اضطراب را نمی توان آرام کرد . می تواند نشانه ای از اختلال اضطراب در کودکان باشد.

اضطراب بدون درمان در کودکان ممکن است باعث مشکلات در مدرسه، در خانه و با همسالان  شود و همچنان تا بزرگسالی ادامه  یابد.

در حالی که علل اضطراب در کودکان به طور کامل درک نمی شود، برخی مطالعات نشان داده اند که مغز کودک دارای اضطراب  نسبت به کودک معمولی متفاوت عمل می کند.

با درمان، بچه های دارای اضطراب می توانند یاد بگیرند که  کاملا شاد زندگی کنند.  اما متأسفانه تنها 18 درصد نوجوانان با اضطراب درمان می شوند.

 

علائم و نشانه های اضطراب در کودکان

وقتی کودک یک اختلال اضطراب دارد، اغلب بر تمام جنبه های زندگی اش تاثیر می گذارد. علائم اضطراب در کودکان را می توان در شیوه ای که کودک در خانه، مدرسه و زندگی اجتماعی خود عمل می کند، مشاهده کرد.

نشانه های اضطراب در کودکان با توجه به نوع اختلال اضطراب متفاوت هستند؛ با این حال علائم عمومی اضطراب در کودکان عبارتند از:

     اضطراب بیش از حد و نگرانی


     ناتوانی در کنترل ترس یا نگرانی


     خستگی


     تمرکز ضعیف


     تحریک پذیری


     اختلال خواب


     بی ثباتی


     تنش عضلانی