سفارش تبلیغ
صبا ویژن

Neurocognitivetherapy

در این وبلاگ مطالب ترجمه ای قرار داده می شود. و در صورتی که نویسنده مطلبی، شخص بنده باشم در انتهای مطلب نام خود را خواهم نوشت. در غیر این صورت مطلب نوشته شده ترجمه ای است که می توانید از محتوای آن استفاده کنید.امید که مفید باشد.با احترام

اثرات طولانی مدت  گل ، ماری جوانا و حشیش بر مغز چیست؟

شواهد قابل توجهی از تحقیقات حیوانی و تعداد زیادی مطالعه در انسان نشان می دهد که مصرف  گل می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی طولانی مدت و دائمی در مغز شود. نقص های شناختی در حیوانات در آزمایشگاه  و  بزرگسالانی که این ماده اعتیاد آور را مصرف کرده اند ، با تغییرات ساختاری و عملکردی در هیپوکامپ در مغز همراه  بوده است. مطالعات  همچنین نشان می دهد که  سیستم پاداش مغز افراد مصرف کننده  تغییر یافته است ،و همینطور افراد مصرف کننده  مواد مصرفی دیگری همچون هروئین نیز  که ترک آن بسیار سخت است.به مصرفشان اضافه کرده اند.

 

همچنین مطالعات تصویربرداری مغز مصرف کنند گان مواد گل ، حشیش و ماری جوانا از " کاهش  حجم مغز "در انسان  خ همراه است. این درحالی است که تحقیقات خطرات احتمالی دیگر مصرف را هنوز نشان نداده اند.

چندین مطالعه ، از جمله دو مطالعه طولی بزرگ ، نشان می دهد که مصرف گل و مواد مشابه می تواند باعث اختلال عملکردی در توانایی های شناختی شود ، که  درجه و  مدت نقص آن بستگی به سن شروع یک فرد و استفاده از آن و ... دارد.

 

در میان حدود 4000 جوان شرکت کننده در مطالعه ای  خطر  مشکلات  مغزی در  جوانان طی یک دوره 25 ساله پیگیری شد ه است،که در ان مصرف ماری جوانا و مواد مشابه  باکاهش حافظه کلامی همراه ب بود. این اثر حتی پس از ترک مواد مصرفی در مصرف کنند گان باقی  می ماند. اما جای نامیدی نیست و بهتر است از خطرات بیشتر جلوگیری شود.

 

یک مطالعه طولانی طولی در نیوزیلند نشان داد که  افرادی که ازگل ، ماری جوانا و حشیش استفاده می کردند کاهش قابل توجهی در  به طور متوسط 6 یا حداکثر 8 نقطه ضریب هوشی شان نشان دادند